Classic Bela Cintra
Hotellet Classic Bela Cintra São Paulo är beläget 3 km från Memorial da América Latina och 300 m från Igreja São Luís Gonzaga.
São Paulos centrum kan nås inom 25 minuters promenad. Consolacao kyrkogård finns cirka 11 minuters promenad bort. Från det här hotellet tar det 10 minuter med bil till Monumento às Bandeiras. Hotellet ligger också 500 m från Augusta Street och ganska nära tunnelbanestationen Paulista.
Classic Bela Cintra i São Paulo erbjuder rum med uteplats och klädloge samt luftkonditionering. Rummen är inredda med ljudisolerade fönster, och har minibar och te-/kaffebryggare. Badrummen erbjuder en separat toalett och en dusch, och är även utrustade med badlakan och handdukar.
Restaurangen Bella Paulista är belägen cirka 5 minuters promenad bort och serverar brasilianska rätter.
- Flygplatser
- São Paulo-Congonhas flygplats11 km
- Tågstationer
- Julio Prestes tågstation3,1 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Wi-Fi
På rummet
- Minibar
- Sittgrupp
- Klädkammare
- Uteplats
- Te- och kaffefaciliteter
- Matbord
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- 🌇
Hur lång tid tar det att ta sig till centrum från hotellet Classic Bela Cintra?
Det tar 25 minuter till fots att komma från hotellet Classic Bela Cintra till centrum. - 🚎
Finns det några hållplatser bredvid hotellet Classic Bela Cintra?
Den närmaste busstationen till hotellet Classic Bela Cintra är Parada Hospital das Clinicas (900 m från) och den närmaste tunnelbanestationen är Paulista (cirka 5 minuters promenad bort). - 🕗
Vilken tid checkar man ut på hotellet Classic Bela Cintra?
Gästerna på hotellet Classic Bela Cintra måste checka ut till 11:00. - ❓
Vilken avbokningspolicy har hotellet Classic Bela Cintra?
Här finns gratis avbokning. För mer information, kontakta personalen på hotellet Classic Bela Cintra. - ❓
Har rummen på lägenhetshotellet en arbetsplats?
Ja, du kan hitta arbetsbord i vissa rum på lägenhetshotellet.